Představení projektu ŠpatnýWEB

Rád bych pozdravil všechny, kteří překonali nedůvěru neznámého projektu a skutečně se dostali až k tomuto článku, kterým chci přiblížit podstatu tohoto webu. Tímto bych zároveň chtěl poděkovat všem, kteří nám při vývoji jakkoliv pomohli, a také přivítal vás, návštěvníky, pro které je tento projekt určen, a pro které jak doufám, bude i patřičným přínosem.


 

Proč projekt vznikl

Protože už jsme se na to nemohli dívat. Štvala nás neuvěřitelná lhostejnost firem, které nechávají své weby chátrat a ještě mají drzost si stěžovat, že se jim nedaří, že je krize a nemají zákazníky, že kvalitní web je drahý a raději nakoupí reklamní tužky, bločky a hrníčky, na které po celý rok padá prach a které se o Vánocích rozdají zaměstnancům.

Štval nás pytlíkovský všerozum, se kterým se webu neznalí klienti tak často staví do pozice webového architekta a argumenty podkládají třesoucím měšcem na znamení, že webdesignerova doporučení nehrají roli. Co na tom, že flashová animace v hlavičce webu neodpálí zvýšení prodejů do nebes.

Štval nás rozhodně i přístup některých firem, které využívají neznalosti běžné veřejnosti a s minimem námahy svým zákazníkům prodávají zastaralá webová řešení, přesto za nadčasové ceny.

Co nám ale vadí nejvíce, že s tím nikdo nechce nic udělat. Naše typická povaha je zamést problémy pod koberec a pokračovat dál, zrak upřený do země dokud nenarazíme na další překážku, kterou tiše podlezeme. A když už se občas najde poctivý webdesigner, který upozorní na nedostatky a problémy, těžko se mu argumentuje proti majiteli firmy, který za svůj špatný web už tak vysolil spousty peněz, a rozhodně si nehodlá přiznat krutou pravdu.

Ale co kdyby tento odhodlaný jedinec měl po svém boku další odborníky, kteří by jeho názor podpořili a byli schopni účelově nasměrovat tyto weby správným směrem. Možná, že hlas davu už by tyto majitele přesvědčil sundat klapky z očí.

 

Pro koho je určen

Primárně pro všechny, kteří se aktivně pohybují v oboru - designery, kodéry, programátory, analytiky apod. Pro vás, kteří chcete být součástí komunity a pokusit se uplatnit své zkušenosti a názory, uplatnit své odborné znalosti a pomoct zlepšit současnou situaci. Dále je projekt rozhodně určen i pro samotné provozovatele webů, kteří jsou si vědomi nedostatků a chtějí se obrátit na pomoc odborníků. A samozřejmě pro všechny, kteří při svém brouzdání českým Internetem naráží na špatné weby a kroutí hlavou nad takovým přístupem.

 

Čím náš projekt rozhodně není

Rozhodně to není místo určené pro bezpředmětné a nesmyslné hádky. Není to ani nástroj pro konkurenční taktiky a snahu zkompromitovat své tržní soupeře. Proto předem upozorňujeme všechny rádobyprovokatéry, aby své touhy vyvolávání sporů v diskuzích aplikovali na jiných serverech. Náš projekt nemá za cíl kritizovat kvalitu zboží nebo poskytované služby, avšak způsob jakým je prezentováno a nabízeno už ano. A konečně, náš projekt je určen pro veřejnost, přičemž ale hlavním cílem není peněžní zisk. Jistě, budeme rádi pokud náš projekt podpoříte, a to i finančně, nicméně využívat jej můžou všichni a zdarma.

Doufáme, že se k naší iniciativě připojíte vy všichni, kteří máte na současnou situaci stejný názor, a už vás nebaví jen nečinně přihlížet. Pomozte nám vytvořit odbornou komunitu, která českou webdesignovou scénu nasměruje správným směrem.Jak hodnotíte současnou situaci v oblasti prezentace českých firem na Internetu? Líbí se vám záměr našeho projektu, který by mohl napomoct ke zvýšení povědomí o moderním webdesignu a přispět tak k celkovému zlepšení české webdesignové scény?

Podobné články

6 důvodů, proč mají firmy špatný web
Hele vole buď v klidu
Kam se poděla galerie, aneb jak přicházíme o iluze

Diskuze

default avatar
Zaregistruj se, přihlas se, nebo vlož komentář jako nepřihlášený.
Jméno (povinné)
URL webu
0 komentářů

Reklamní plocha

Spojte se s námi
rss Odběr článků