Nebuďte na všechno sami Pořiďte si webkonzultanta

Nemáte čas věnovat se problematice internetového marketingu, ale zároveň chcete toto médium využít naplno a efektivně? Pokud máte velmi nízké časové rezervy a podnikání věnujete veškerý volný čas, nezbývá vám logicky prostor na plánování a budování vašeho virtuálního byznys nástroje. Napadlo vás ale, že to za vás může udělat někdo jiný?

 

V předchozím článku vám kolega popsal, jak postupovat při výběru webdesignéra pro váš projekt. Pokud ale skutečně nerozumíte ani základům moderního webdesignu a e-marketingu, existuje ještě jedna možnost právě pro vás. Najměte si vlastního webkonzultanta. Předáte mu na starost veškeré souvislosti s internetovou propagací a on zařídí vše potřebné k vaší plné spokojenosti.

 

Webkonzultant je v první řadě profesionál

Pokud se rozhodnete využít jeho služeb, důvěřujte mu. Takový člověk rozumí svému oboru a musí vědět, že má od vás naprostou podporu v rozhodování o vašem projektu. Nepochybujte o jeho schopnostech, v oboru se pohybuje několik let, stovky hodin  Analyzuje vaše podnikání a v souladu s vašimi požadavky pro vás vymyslí na míru efektivní řešení. Pokud pro své finance využíváte služeb finančního poradce, práce webkonzultanta je v mnohém podobná. 

Rozhodně nechápejte webkonzultanta jako prostředníka s jednou agenturou, omyl. Webkonzultant vybere vhodné dodavatele přesně na míru vašemu záměru. Pokud chcete realizovat jednoduchý statický web, nepotřebujete tým programátorů, webkonzultant zařídí kvalitního freelancera. 

 

Nevypere, nevyžehlí, ale pomůže vám rozjet váš byznys efektivně

No řekněte sami, jako běžní uživatelé vyberete po několika dnech pro svůj projekt kvalitní agenturu. Tato agentura bude mát svého vlastního konzultanta, ale nečekejte, že vám doporučí to, co skutečně potřebujete, pouze vybere nejvhodnější variantu z jejich nabídky. Jejich programátor také nebude mít potřebu vám radit a doporučovat, jaké řešení by bylo pro váš byznys vhodnější, bude se držet zadání, hotovo.

Nezávislý webkonzultant je neutrální, má kontakty na webstudia, freelance programátory a designery, grafické studia a tiskárny, inzertní servery, dokáže vám vytvořit mix na míru vašemu rozpočtu i podnikání. Vyhnete se zdlouhavému výběru dodavatelů pro své zakázky, vyhnete se i složité komunikaci s programátory, jejichž slangu nerozumíte. Vše zadáte webkonzultantovi a on se o to postará. Sám vybere vhodné zprostředkovatele pro váš projekt, sám bude řídit jeho vývoj, sám se postará o veškeré důležité podklady od návrhové části až po samotné spuštění. 

 

Webkonzultant není levná záležitost, ale ušetří vám čas, peníze a starosti

Je běžné, že lidé všeobecně neradi platí za poradenství, nevidí v tom hmatatelný přínos. Buďte si však jistí, že čas vašeho webkonzultanta je vyvážen jeho zkušenostmi a znalostmi. Veškerý čas, který byste museli věnovat průzkumu, přípravě, koordinaci a řízení, můžete věnovat vašemu podnikání.

Optimalizované náklady už viditelným výsledkem však jsou. Můžete si být jisti, že bez dostatečného přehledu, budou vaše náklady vyšší, a bez ohledu na kvalitu zpracování, už jen z podstaty nákladů oportunitních. V případě dlouhodobé spolupráce s webkonzultantem může být vaše úspora několikanásobně větší, než odměna za jeho práci. Pokud nic jiného, tento faktor by vás rozhodně mohl přesvědčit.

 

U nás je tato "funkce" zatím v zárodku, je to z toho prostého důvodu, že lidé jsou vůči takovým službám nedůvěřiví, tím spíše, když si velká většina myslí, že nikoho takového nepotřebuj a zvládnou vše sami. Nicméně, vy, kteří jste z článku pochopili výhody, které taková spolupráce může vašemu podnikání přinést, nezatracujte tuto myšlenku a zkuste to někdy v budoucnu vyzkoušet.

Podobné články

Chystáte nový web? Sestavte si rozpočet!
Na co myslet při výběru kvalitního webdesignera
Jak porazit prokrastinaci... zítra už vážně začnu

Diskuze

default avatar
Zaregistruj se, přihlas se, nebo vlož komentář jako nepřihlášený.
Jméno (povinné)
URL webu
0 komentářů

Reklamní plocha

Spojte se s námi
rss Odběr článků